آموزش از راه دور

آموزش از راه دور دوره های کوتاه مدت

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با توجه به این‌كه در كنكور 88 پذیرش دانشجو در رشته‌های دانشگاهی در دوره‌های روزانه با توجه به ماهیت و گسترش رشته‌ها در سطح كشور به روش گزینش بومی (استان، ناحیه‌ای، قطبی) و كشوری صورت می‌گیرد، آخرین تغییرات بومی گزینی در آزمون سراسری سال 1388 براساس مصوبه كمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی در 13 عنوان رشته است.
براساس این مصوبه مقرر شد در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی مكانیك، مهندسی كامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندی صنایع (در گروه آزمایشی ریاضی و فنی)، پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی و دامپزشكی (در گروه آزمایشی علوم تجربی)، حقوق، روانشناسی و حسابداری (در گروه آزمایشی علوم انسانی)، پذیرش بومی پس از كسر سهمیه ایثارگران (40 درصد) به صورت (60 درصد) گزینش بومی و (40 درصد) گزینش آزاد صورت گیرد.
لازم به ذكر است در صورت عدم تكمیل ظرفیت اختصاصی به سهمیه ایثارگران، باقی مانده ظرفیت به صورت 50 درصد گزینش بومی و 50 درصد گزینش آزاد به پذیرش داوطلبان اختصاص خواهد یافت. گزینش بومی رشته‌های فوق‌الذكر شامل تمام گرایش‌های مربوطه می‌شود.
گزینش در سایر رشته‌های آزمون سراسری براساس مصوبات دویست و سیزدهمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی سال 69 و كمیته مطالعه و برنامه‌ریزی كنكور بوده و پذیرش بومی پس از كسر سهمیه ایثارگران (40 درصد) به صورت 80 درصد بومی و 20 درصد آزاد صورت خواهد پذیرفت. در صورتی كه ظرفیت اختصاصی به سهمیه ایثارگران تكمیل نشود، باقیمانده ظرفیت به صورت بومی برای پذیرش داوطلبان اختصاص خواهد یافت.
بدیهی است تمام قوانین و مصوبات آزمون سراسری شامل سهمیه‌ها و شرایط و ضوابط كه در دفترچه آزمون (شماره 1) درج شده است به قوت خود باقی است و جزئیات روش پذیرش دانشجو در آزمون سراسری سال 1388 با شرح كامل در دفترچه (شماره 2) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.