مركز تحقیقات ، فن آوری و آموزشهای حرفه ای

 


 
مرکز تحقیقات فناوری و آموزش های حرفه ای  در راستای توسعه فعالیتهای پژوهشی و اطلاع رسانی، بر مبنای فناوری ارتباطات و اطلاعات در حوزه آموزشهای حرفه ای  فعالیت می نماید. فعالیتهای این مرکز در راستای آموزش مجازی ، توسعه وب و اجرای تحقیقات در قالب یک Think Tank و یک مرکز اطلاع رسانی به انجام می رسد.

مرکز تحقیقات  فناوری و آموزش های حرفه ای  مشتمل بر سه واحد اصلی اجرایی می باشد که ذیلا  به شرح آنها می پردازیم:

 1-   واحد آموزشهای مجازی (آموزش روی وب)

 واحد آموزشهای مجازی یا آموزش روی وب بر مقوله آموزش از طریق اینترنت تمرکز دارد و آموزشهای مربوط به فناوری اطلاعات را از طریق سایت ارائه داده و پشتیبانی می نماید. این واحد دوره های مختلف در زمینة آموزش فناوری اطلاعات را بر روی سایت آموزش از راه دور به صورت متن، گرافیک و صوت گنجانیده است. مرحله آزمون کارآموزان اینترنتی از طریق قسمت مربوط به آزمون سایت انجام گرفته و کارآموز می تواند در صورت قبولی با مراجعه به این واحد و اجرای بخش دوم آزمون بصورت حضوری،  تائیدیه مربوط به دوره آموزش دیده را دریافت کند.   
اداره آموزش فنی و حرفه ای اصفهان در سال 1385 در راستای توسعه آموزش های حرفه ای كه بزرگترین رسالت این سازمان است و همراستا با سیاست دولت الكترونیك مصمم شد تا پرتال آموزش الكترونیكی جدیدی را راه اندازی نماید.
این پرتال آموزشی علاوه برگسترش و به روز رسانی  دوره های آموزش رایانه كه پیش تر در استاد آنلاین ارائه می گردید به رشته های فنی  نیز پرداخته است.
 این پرتال آموزشی پیشگام ارائه آموزش های فنی تحت وب در رشته هایی  نظیر نقشه كشی صنعتی، اتوكد پیشرفته، آرماتور بند و كفراژبند است.
محتوای آموزشی این پرتال بر اساس استاندارد ملی آموزش های حرفه ای، با پشتوانه مربیان مجرب این سازمان و مبتنی بر استاندارد جهانی
scorm تدوین گردیده است.

ارائه رشته های متعدد و به روز مطابق با استانداردهای جهانی و نیاز بازار كار، تعامل نزدیك كارآموزان با اساتید پشتیبان، امكان دستیابی رایگان به تمامی آموزش ها از سراسر جهان از ویژگیهای منحصر بفرد این پرتال آموزشی است.

 

  2 -   واحد تحقیق

واحد تحقیق و برنامه ریزی مسئولیت اجرای تحقیقاتی را بر عهده دارد که در  زمینه های مختلف جهت بهبود راهکارها  در زمینه های برنامه ریزی و سیاستگذاری در آموزش مورد استفاده واقع می شوند. این واحد از اینترنت به عنوان ابزار دسترسی به منابع بزرگ اطلاعاتی استفاده کرده و  عمدتا از منابع خارجی در جهت تحقیقات خود کمک می گیرد. ضمنا ارتباط این واحد با برخی مراكز تحقیقاتی معتبر بین المللی نیز در دسترسی به منابع ارزشمند علمی كمك شایانی می نماید.

 3-    واحد برنامه نویسی و طراحی وب

واحد طراحی و برنامه نویسی وب مسئولیت طراحی و پشتیبانی سایت اداره ی كل فنی و حرفه ای استان اصفهان و سایت خبری فناوری اطلاعات  را بر عهده دارد. سایت  آموزش فنی و حرفه ای استان  که حاوی اطلاعاتی پیرامون سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان است، توسط این واحد طراحی و پشتیبانی می گردد و سایت خبری فناوری اطلاعات که حاوی جدیدترین اخبار فناوری اطلاعات در ایران و جهان است، مکررا به روز می شود . همكاری مستمر واحد برنامه نویسی و طراحی وب با واحد توسعه و آموزش مجازی امری خطیر جهت بهبود راندمان سایت های ارائه شده می باشد .