یاد گیری الکترونیکی

در حال حاضر انقلاب تكنولوژی عمیقاً نحوه تفكر عمل و بسیاری از فرآیندهای كاری را در زندگی ما تغییر داده است . تحولات بزرگ جامعه بشری ، ما را به سویی می كشاند كه آموزش مجازی امری اجتناب ناپذیر خواهد شد و گاهاً میتوان در این عرصه فرصتهایی را یافت كه نتیجه فرآیند آموزش را غنی تر نموده و چه بسا با در اختیار گرفتن امكانات كمك آموزشی دیداری و شنیداری پیشرفته در این نوع آموزش ، دروس و ارائه مطالب را بسیار جذاب تر كرد .

درهر حال مركز تحقیقات، فن آوری و آموزشهای حرفه ای اصفهان سالهاست با راه اندازی سایت تخصصی آموزش مجازی فعالیت می نماید و امید آن دارد توانسته باشد گامی مؤثر در استفاده از فن آوری روز ، آموزش و متعاقباً توسعه آموزشهای مجازی در آموزش های فنی و حرفه ای برداشته باشد .
در این راستا وظیفه ی خود دانستیم همگام با پیشرفت علم، گامی بلندتر در جهت آموزش الكترونیكی در كشور برداریم. از این رو بر آن شدیم تا با راه اندازی پرتال آموزشی كارآموز دات كام خدمت خود را به جامعه ی علاقه مند تكمیل نماییم.
تعدد رشته های آموزشی به روز، بكارگیری مربیان مجرب و كارآزموده ، دستیابی رایگان به آموزش، آزمون و اساتید، كسب یك مدرك معتبر جهت ورود به بازار كار، حضور در كلاس درس مجازی با امكانات واقعی و امكانات كمك آموزشی دیداری و شنیداری  بخشی از امكانات جدید پرتال كارآموز می باشد.
همچنین تمامی دوره ها شامل آزمون می باشند كه كاربران محترم می توانند پس از كسب حد نصاب لازم در آزمون ورودی ، در تاریخ معین شده در آزمون حضوری نیز شركت و در همان روز مدرك دریافت نمایند ، با این توضیح كه دوره های ارائه نشده در پرتال آموزشی كارآموز دات كام ، در سایت استاد آن لاین دارای آزمون بوده و ما بقی دوره ها بصورت خودآزمایی خواهند بود  .
 آنچه لازم به ذكر است مشكلات و چالشهایی است كه در توسعه آموزش مجازی در پیش رو داریم . امكانات محدود كاربران در جامعه بواسطه استفاده از پهنای باند  آنها و نیز سایر محدودیتهای مخابراتی و تجهیزات رایانه ای هنوز عوامل محدودیت زا در توسعه و بهینه كردن آموزش از راه دور و ارائه این نوع آموزش در شكل پیشرفته میباشد .
امید است در آینده نزدیك با رفع موانع
، شرایطی فراهم گردد تا كارآموزان عزیز بتوانند فارغ از تمام محدودیتهای موجود ، به امر خطیر آموزش بپردازند و ما نیز به صورت مدرن و به روز در جهت ارتقای سطح مهارتهای ارائه شده خدمتگذار باشیم و  فعالیت های مركز تحقیقات و آموزشهای حرفه ای گامی موثر در جهت پیشرفت و خودكفایی ایران بزرگ باشد و مورد توجه كاربران محترم واقع گردد .

                                                                 ( گروه تخصصی آموزش مجازی )