سوالات متداول

توجه ، در یک پنجره جدید باز کنید 

بدون شك سوالات زیادی در ذهن كنجكاو شما در خصوص چگونگی برپایی این دوره ها نقش بسته است. پاسخ سوالات متداول خود را در این قسمت مشاهده نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال با نمایندگیهای سیدل در سرتاسر ایران تماس بگیرید.

1- دیپلم کانادا در کدامیک از کشورهای جهان قابل قبول است؟

دیپلم کانادا در کلیه کشورهای انگلیسی زبان مدرن دنیا از جمله کانادا، آمریکا، انگلستان ، نیوزلند و استرالیا قابل قبول می باشد.

 

2- دیپلم دبیرستانهای حضوری کانادا چه تفاوتی با دیپلم غیر حضوری دارد؟

مدرک دیپلم کانادا چه از طریق حضور در مدرسه و چه از طریق آموزش از راه دور، یکی می باشد و هیچ نامی از نحوه ی آموزش در آن قید نمی شود.

3- آیا داشتن دیپلم کانادا امتیاز مثبتی برای کسب پذیرش از دانشگاههای معتبر به حساب می آید؟

بله . CIDL دریافت پذیرش تحصیلی از کالجهای معتبر کانادا و آمریکا را تضمین می نماید و همچنین رایزنی جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر از دیگر خدمات CIDL می باشد. 

 

4- دارای دیپلم دبیرستان ایران می باشم. میتوانم برای دریافت دیپلم کانادا اقدام نمایم؟

بله. شما بعد از ارزشیابی مدرک تحصیلی خود توسط Ministry of Education کانادا از طریق CIDL ، دوره های مورد نیازتان تعیین شده و سپس بعد از گذراندن دوره های مکمل موفق به اخذ دریافت دیپلم کانادا خواهید شد.

 

5- آیا دوره های درسی به زبان انگلیسی برگزار می گردند؟

بله کلیه دروس به زبان انگلیسی برگزار شده و از آنان امتحان گرفته می شود.

 

6- دوره ها چگونه در اختیار فراگیران قرار می گیرند؟

کلیه متقاضیان بعد از ثبت نام توسط CIDL یک نام کاربری و رمز عبور دریافت می نمایند که بعد از ورود به سایت میتوانند نسبت به دریافت متون دوره ها اقدام نمایند.

 

7- نحوه پرداخت هزینه ها ی دوره ها به چه صورت می باشد؟

بعد از ثبت نام در نمایندگیها شما با پرداخت وجه بصورت دلار کانادا یا معادل ریالی آن می توانید نسبت به پرداخت شهریه اقدام نمایید.

8- آیا محدودیت زمانی برای درس خواندن وجود دارد؟

در دوره های آموزش از راه دور، زمان و مکان درس خواندن نامحدود می باشد یعنی به انتخاب فراگیر قابل تغییر می باشد.

 

9- نحوه برگزاری امتحانات به چه صورت می باشد؟

امتحانات و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در طول ترم به صورت On-Line برگزار میشود (تا سقف %70 نمره کل ) و در پایان ترم با توجه به نوع دوره به صورت کتبی با حضور نمایندگان مورد تائید Ontario Ministry of Education در ایران برگزار میشود.

 

10- زمان معمول دوره ها به چه صورت می باشد؟

زمان متوسط پیشنهادی هر ترم 4 ماه و تعداد پیشنهادی دروس در هر ترم 4 درس می باشد، اما از مزایای تحصیل در CIDL نا محدود بودن زمان تحصیل میباشد یعنی شما می توانید چهار دوره را در یک ماه بگذرانید و در ماه بعدی چهار دوره دیگر را اخذ نمایید.

 

11- آیا برای ثبت نام باید با دفتر تورنتو هماهنگی شود؟


تبدیل دیپلم ایران به دیپلم کانادا

توجه ، در یک پنجره جدید باز کنید 

در صورت داشتن دیپلم ایران هم اکنون می توانید تنها با ثبت نام در شش دوره آموزشی سی دل دارای دیپلم رسمی اونتاریو (کانادا) شوید! برای گذراندن دوره ها زمان مشخصی وجود ندارد. مثلا دانش آموزی که تلاش کافی به خرج دهد و هم اکنون دارای مدرک پایان سوم دبیرستان باشد می تواند تنها در عرض 4 ماه دیپلم کانادای خود را دریافت کند.با داشتن این دیپلم می توانید شانس خودرا برای پذیرش از دانشگاههای معتبر سرتاسر جهان افزایش دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی های ما در ایران تماس بگیرید.