آموزش از راه دور

آموزش از راه دور دوره های کوتاه مدت

 

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تعویق ارائه طرح ساماندهی سهمیه های کنکور به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: اگر این طرح به کنکور 88 نرسد مشکلی را ایجاد نمی کند به دلیل اینکه مشکل کنکور بیشتر بومی گزینی بود که اصلاح شد.

علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با مهر افزود: طرح ساماندهی سهمیه های کنکور سراسری به پایان رسیده اما یک سری ملاحظاتی است که در دست بررسی است و باید کار کارشناسی بیشتری بر روی آن صورت گیرد از این رو احتمال دارد این طرح بعدا در صحن علنی مجلس مطرح شود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی سهمیه ها به احتمال زیاد به کنکور 88 نمی رسد، اظهار داشت: مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس به تعویق افتاد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: البته اگر این طرح به کنکور 88 نرسد مشکلی را ایجاد نمی کند به دلیل اینکه مشکل کنکور بیشتر بومی گزینی بود که با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح شد و سهمیه رزمندگان مشکل زیادی را در کنکور ایجاد نمی کند اما در هر حال ما معتقدیم که سهمیه رزمندگان که در حال حاضر تنها سه درصد از 40 درصد آن استفاده می شود باید به صورت منطقی درآید.

وی اضافه کرد: مجلس بر روی طرح ساماندهی سهمیه ها کار کارشناسی خود را انجام داده است و باید با دستگاههای ذیربط نیز رایزنیهایی صورت گیرد.

عباسپور با اشاره به مصوبات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییراتی در بومی گزینی در کنکور سراسری به مهر گفت: وضعیت جدیدی که در نحوه بومی گزینی کنکور ایجاد شده است تقریبا ما را به کنکور سال 86 بر می گرداند به طوریکه دسترسی به رشته های مهم و پر متقاضی کنکور که بیشتر داوطلبان با رتبه های بالا برای رسیدن به آنها رقابت می کنند، تعدیل شده است.

وی اضافه کرد: این روش بومی گزینی به نظر می رسد وضعیت قابل قبولی را برای کنکور 88 ایجاد خواهد کرد.

به گزارش مهر، پیش از این قرار بود طرح ساماندهی سهمیه های کنکور در ماه جاری تقدیم مجلس شود تا در فرایند قانونگذاری قرار گیرد و برای پذیرش کنکور 88 آماده شود.