به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز هیئت نمایندگی وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به ریاست دكتر رمضان محسن‌پور، سرپرست این وزاتخانه برای شركت در مجمع عمومی وزیران آموزش و پرورش عضو یونسكو، عازم پاریس شد.
براساس همین گزارش میزگرد وزیران آموزش و پرورش روزهای 16 و 17 مهرماه در مقر یونسكو برگزار می‌شود.
این گزارش همچنین می‌افزاید: این میزگرد یكی از برنامه‌های سی‌وپنجمین مجمع عمومی یونسكو است كه هشتم تا بیست و سوم اكتبر (16 مهر تا اول آبان ماه) در مقر یونسكو برگزار می‌شود.
براساس این خبر در این مجمع كه هر دو سال یكبار تشكیل می‌شود؛ نمایندگان كشورها درباره سیاست‌ها و راهبردهای سازمان به بحث و بررسی می‌پردازند و برنامه عمل و بودجه دو سال یونسكو را تصویب می‌كنند.
در این مجمع همچنین انتخاب ایرنا بوكووا به سمت دبیركل یونسكو نیز در دستور كار امسال قرار دارد. از دیگر برنامه‌های میزگرد آموزش و پرورش كشورهای عضو یونسكو، نشست‌ با موضوع‌های زیر خواهد بود:
1- دانش، ارزش‌ها، قابلیت‌ها و مهارت‌ها برای جامعه‌‌های امروز و فردا
2- ایجاد نظام‌های آموزش فراگیر، عدالت محور، دارای كیفیت عالی و پشتیبان توسعه پایدار
3- افزایش تغییرات در سیاست‌ها و روش‌ها: راهی به سوی آینده
گفتنی است دكتر سوسن كشاورز مشاور رئیس جمهور در امور تعلیم و تربیت و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دكتر فتح‌الهی معاون هماهنگی دفاتر حوزه ستادی و ارتباطات فرهنگی و دكتر غلامرضا كریمی مدیركل دفتر همكاری‌های علمی و بین‌المللی، دكتر محسن پور را در این سفر همراهی می‌كنند